در خلال برنامه های فشرده این گروه از دانشکده اوسیک ، شرکت اکوپتنت ، شرکت آکواژل ، باغات زیتون ، نارنگی ، تمشک ، انواع بری و انگور ، مزارع سیب زمینی ، کلزا روغنی و علوفه ای ، غلات و صیفی و در نهایت گلخانه های تولیدات سبزیجات ارگانیک و برگی مصرف کننده از کودهای آلی شرکتهای مطرح در کشور کرواسی بازدید بعمل آمد.

در دانشکده اوسیک طی جلسه ای در مورد نحوه آزمون و تحقیقات و استانداردسازی مواد کودی تبادل نظر صورت گرفت و بطور مستقیم از کشاورزان و باغدارانی که از یکی از محصولات خاک مصرف شرکت اکوپتنت بنام “اکوویتال” استفاده کرده بودند مصاحبه و گفتگو انجام شد ، این محصول برای احیاء خاک ، افزایش مواد آلی و تجزیه بقایای گیاهی و کاهش نماتدهای مضر است که عملکرد ملموسی از آن مشاهده شد.

همچنین از عملکرد محصولات ضدعفونی کننده و قارچکش شرکت اکواژل در بستر گلخانه ها و تولید نشاء و نهال بازدید و با تولیدکنندگان و شیوه های نوین تولید محصولات کشاورزی آشنایی صورت پذیرفت.

سه ماده کود آلی (ارگانیک) شرکت اکوپتنت به اسامی اکوفریز (ضد یخ گیاهی) اکوویتال (خاک مصرف) و اکوبوستر ۲ (محلول پاش برگی تقویتی) در موسسه تحقیقات آب و خاک به ثبت رسید و قابل انتقال توسط شرکت نگین سبز برنا می باشد. همچنین بررسی و تحقیقات لازم در زمینه دو  کود اکوبوستر ۱ (بذرمال) و اکوبوستر مکس (محلول پاش برگی) نیز انجام شده است و جهت ثبت آنها اقدامات لازم در دست انجام می باشد.

در راستای مذکرات ، بازدیدها و تبادل نظر با تولیدکنندگان ، مصرف کنندگان ، دانشگاهیان و محققین کشور کروواسی ؛ تصمیم گرفته شد کانالی پایدار برای دسترسی کشاورزان داخل کشور به محصولات پیشرفته کودی کشور کرواسی ایجاد گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *