به گزارش روابط عمومی معاونت امور زراعت جلسه پایلوت انتقال دانش فنی روز دنیا به مزارع گندم کشور به منظور ایجاد تحول در کمیت و کیفیت محصول تولیدی با همکاری شرکت نگین سبز برنا و پروفسور کلبسکی محقق برجسته از کشور صربستان با حضور مهندس مهاجر معاون امور زراعت، مجری طرح گندم، معاونین بهبود تولیدات گیاهی، مدیران و کارشناسان زراعت و محققین مرکز تحقیقات استانهای خوزستان، گلستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، فارس و همدان و سایر مدعوین در محل سالن جلسات شهیدان نعمتی جم برگزار شد.

در این جلسه پروفسور کلبسکی موضوعاتی با عناوین لزوم غلتک زدن مزارع ، نحوه ی کوددهی ،تراکم مناسب ،زمان برداشت ،  نحوه ی صحیح آبیاری  و همچنین بر همکاری های بیشتر  در آینده تاکید کردند .

در این جلسه مهندس مهاجر ضمن عرض خیرمقدم و گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: هدف از برگزاری اینکه جلسه استفاده و انتقال تکنولوژی و تکنیک های روز دنیا به کشور می باشد.

ایشان افزود: یکی از دلایل پیشرفت اروپا استفاده از تکنولوژی یکدیگر و دنیا است و ما هم باید از این روش ها بهره مند شویم.

معاون امور زراعت گفت: ما باید از تکنیک ها، موضوعات و موارد مطرح شده و تکنولوزی روز دنیا بهره برداری لازم را داشته باشیم تا در تولید گندم به پایداری برسیم که انشاا… حتما می رسیم.

مهندس مهاجر به شرایط ورود بذر به کشور اشاره و عنوان کرد: شرط ورود بذر، انتقال تکنولوژی تولید آن است.

Similar Posts